Spotkanie nt. odpowiedzialności nieletnich

25 września 2020 roku odbyło się spotkanie uczniów ósmych klas z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Głównym tematem spotkania było omówienie odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne oraz zapoznanie młodzieży z zawodem policjanta.
Podczas spotkania star. sierż. Monika Klonowska wyjaśniła, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz omówiła konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami, itp.
Policjantka wspomniała ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu i o zasadach, którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystając z grup społecznościowych czy forów internetowych.
Uświadomiła również zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mają swoje odbicie w dorosłym życiu i mogą uniemożliwić, w niedalekiej przyszłości, realizację planów edukacyjno-zawodowych.

Skip to content