Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską- Wróbel

13 czerwca 2022 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu autorskim dla dzieci z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Spotkanie miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie. Pani Roksana jest z  wykształcenia doktorem literatury, a z zamiłowania autorką książek dla dzieci. Jej opowiadania można też przeczytać w „Misiu” i „Świerszczyku” i wielu innych publikacjach. Napisała m.in. „Przygody Florki”, „Gębolud”, „Siedmiu wspaniałych”, „Sznurkowa Historia” oraz wiele, wiele innych książek. Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania była Wyprawa po kwiat paproci – o Prawdziwej mądrości w świecie mediów społecznościowych. W książce możemy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań np.: Czym są baśni ludowe i po co je kiedyś opowiadano? Czy w starych baśniach można znaleźć odpowiedź na nasze dzisiejsze problemy? Mądrość – co oznacza dla mnie? Skąd ją czerpię? Czy rodzimy się mądrzy czy mądrości się dopiero uczymy? Dlaczego warto popełniać błędy? Mądrość a szczęście – co mają ze sobą wspólnego? Podróż po własne szczęście i poznanie swoich myśli i uczuć ma niewymierne korzyści. Pomoże nam w życiu codziennym pokonywać swoje słabości, a przy tym być szczęśliwym. Tyle pytań i odpowiedzi znajdziemy w książkach, które są na wyciągniecie ręki.
Dziękujemy za możliwość udziału we wspaniałym spotkaniu.

Skip to content