Spotkania z funkcjonariuszami policji na temat bezpiecznych ferii

Zbliżają się upragnione ferie zimowej – czas wypoczynku i zabawy. Z tej okazji w naszej szkole 1 lutego 2022 roku odbyły się spotkania przedszkolaków i uczniów klas 1-4 z funkcjonariuszami Komendy Policji w Wieluniu.
Podczas spotkania funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa.
Dzieci, które pozostają w domach, zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Otrzymały także wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w sieci oraz kiedy i w jaki sposób korzystać z numerów alarmowych.
Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowanki ze znakami drogowymi, a uczniowie starszych klas -ulotki pod hasłem „Śnieżny Dekalog”.
Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Skip to content