Spektakl „Pinokio” w Kino-Teatrze „Syrena”

24 marca 2023 roku uczniowie klas 1-3 oraz ich opiekunowie p. Magdalena Kowalczyk, p. Irena Ciania, p. Mariola Leś, p. Wioletta Podgórniak, p. Iwona Bereś oraz p. Anna Różańska, udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na spektakl teatralny pt. „Pinokio” przygotowany przez artystów Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. Widowisko inspirowane powieścią Carlo Collodiego pozwoliło nam przeżyć niezapomnianą przygodę w niezwykłym, pełnym kolorów, świateł i dźwięków świecie teatru. Uczniów urzekła niezwykle pouczająca historia drewnianego pajacyka, który w czarodziejski sposób zamienił się w zwyczajnego chłopca, zachwyciły barwne kostiumy aktorów, piękne maski, urocze lalki. Dzieci przeżyły wraz z głównym bohaterem niezapomniane przygody i nauczyły się, że miłość zawsze zwycięża, a kłamstwo, lenistwo i żądza pieniądza nie popłacają. Całość spektaklu dopełniły wpadające w ucho piosenki oraz specjalne efekty, które tworzyły atmosferę strachu przeplataną dużą dawką humoru. Z pewnością na tym spektaklu nikt się nie nudził!