Spektakl „Nowe szaty króla”

20 listopada 2017r. uczniowie z klas młodszych obejrzeli spektakl „Nowe szaty króla”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów z wrocławskiego Teatru Muzycznego „Forte” odbyło się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. „Nowe szaty króla” to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. Główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód. Swą błyskotliwość i inteligencję okazuje komentując wydarzenia w żartobliwy i dowcipny sposób przy każdej nadarzającej się okazji. Niestety wciąż ignorowana i lekceważona ze względu na swój wygląd, przez co losy króla potoczą się nieco inaczej niż by chciał. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie dowiedzieli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

Dodaj komentarz

Skip to content