Spektakl „Afryka Kazika”

10 stycznia klasy 1a oraz 1b pod opieką pań Marioli Leś, Wioletty Podgórniak i Agnieszki Kukuł udały się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu. Celem wyjazdu było uczestnictwo w spektaklu teatralnym pt. „Afryka Kazika” przygotowanym przez artystów Teatru Współczesnego w Krakowie. Dla wszystkich dzieci było to duże przeżycie. Tytułowy bohater – Kazik – postanowił przemierzyć Afrykę rowerem. Podróż przez ten wyjątkowy kontynent okazała się pełna przygód takich jak: spotkanie z lwem, spotkanie z ludożercami, a nawet z królem Rwandy. Sympatyczny podróżnik, dzięki swojej dobroci i serdeczności, zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt, sprostał każdemu wyzwaniu, które spotkało go w drodze. Spektakl nauczył dzieci, że życzliwość to jedyny „oręż” jaki zawsze warto mieć przy sobie. Bo dzięki dobroci i serdeczności zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt można pokonać wiele trudności. Przygodom Kazika towarzyszyły tematycznie dobrane piosenki, ciekawe rekwizyty i piękna scenografia. Także język dostosowany był do potrzeb małego widza. Przedstawienie pozbawione było agresji, pełne dynamiki i muzyki, która nawiązywała do tradycyjnych rytmów afrykańskich. Wszystko to nadało spektaklowi wyjątkowy charakter. Oglądając ten ciekawy spektakl uczniowie na pewno wzbogacili swoją wiedzę na temat kultury odległego kontynentu jakim jest Afryka.

Dodaj komentarz

Skip to content