Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego też 7 listopada 2019 r. w przeddzień Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas I-III przygotowywali wspólnie w klasach pożywne i zdrowe śniadanie. Do akcji włączyli się także najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy również wykonali przepyszne kanapki.
Przedsięwzięcie miało na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także zwrócenie uwagi na problem niedożywienia dzieci w Polsce. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się także, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Mowa była też o niezbędnej aktywności fizycznej oraz o unikaniu słodyczy i przekąsek typu chipsy, które nie są zbyt zdrowe. Dzieci najpierw przygotowały, a potem wspólnie spożywały, apetyczne i zdrowe kanapki.
Akcja zapewniła uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy i zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania.

Skip to content