Przedszkolaki poznają zawody

Tematyka zajęć dydaktycznych minionego tygodnia w obu grupach oddziałów przedszkolnych dotyczyła wybranych zawodów. W związku z tym dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły niektóre zakłady pracy na terenie naszej miejscowości. We wtorek przedszkolaki odwiedziły pracownię krawiecką Kokon Design. Przemiłe panie, które tam pracują – Pani Paulina oraz Pani Kasia wprowadziły dzieci w tajniki krawiectwa, pokazały swoje narzędzia pracy, a także w mgnieniu oka wyczarowały z kawałka materiału piękną poszewkę na poduszkę. Następnego dnia przedszkolaki odwiedziły Panów strażaków w ochotniczej straży pożarnej. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem i z zapartym tchem słuchali o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Poznały wyposażenie pojazdów specjalistycznych, a także mieli możliwość przymierzyć kamizelki i kaski. Największą radość sprawiło przedszkolakom przeszkolenie dotyczące strażackiej akcji gaśniczej. Z kolei w czwartek dzieci przyjrzały się z bliska profesji piekarza, odwiedzając pobliską piekarnię Pana Juliana Szustra. Poznając etapy powstawania chleba, przedszkolaki zwiedziły poszczególne pomieszczenia piekarni oraz jej wyposażenie. Wspaniałą niespodzianką było wspólne przygotowywanie pizzerinek, które następnie zostały upieczone w wielkim piecu i zabrane przez dzieci do domu.

Wycieczki minionego tygodnia były bardzo ciekawe i pouczające. Pozwoliły na poznanie poszczególnych zawodów z bliska, co sprawiło wiele radości oraz wywołało uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie dzieci i możliwość uczestniczenia w fascynujących lekcjach.

Skip to content