Przedszkolaki łapią owady

W ramach projektu „Utworzenie punktu dydaktycznego pn. Nadwarciański ogród przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie” przedszkolaki z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i nauczycielkami p. Agnieszką Kukuł i p. Malwiną Domagałą brały udziały w łapaniu owadów w nowym ogrodzie przy placu zabaw. Na początku dzieci wysłuchały wielu ważnych wiadomości i ciekawostek na temat życia owadów, ich cech charakterystycznych oraz wyglądu. Czas umiliły także zagadki, na które przedszkolaki od razu znały odpowiedź. Następnie panie nauczycielki podzieliły dzieci i rodziców na cztery grupy, przedstawiły różne narzędzia do chwytania, przechowywania i oglądania owadów i zaprosiły do wspólnego łapania owadów. Wszyscy ochoczo przystąpili do działania. Już po kilku chwilach udało się złapać całkiem piękne okazy m.in. mrówki, osy, kowale, motyle, różnego rodzaju pająki oraz biedronki. Po wykonaniu zadania każdy mógł sprawdzić i porównać swoją zdobycz z modelem książkowym w atlasie owadów, a następnie narysować podobiznę. W nagrodę dzieci i rodzice otrzymali słodki poczęstunek i mile spędzili wspólnie czas na placu zabaw. Łapanie owadów wszystkim sprawiło wiele frajdy i satysfakcji.

Skip to content