Projekt edukacyjny „Pudełko lekturowe”

Uczniowie klas 5a i 5b na podsumowanie omawiania lektury obowiązkowej pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” S.T. Lewisa przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Biegańskiej pudełka lekturowe. Miesiąc wcześniej otrzymali instrukcję, według której postępowali, aby wykonać pracę. W pudełku miały znaleźć się takie informacje jak: krótka notatka biograficzna o autorze, plan wydarzeń, czas i miejsce akcji, krótki opis głównych bohaterów. Ponadto uczniowie wykonywali różne przedmioty, postacie, atrybuty bohaterów, które kojarzą się z lekturą. Po zakończeniu pracy należało zaprezentować swoje efekty na forum klasy. Trzeba było opowiedzieć o wszystkich elementach, które zgromadzili w pudełku.
Wszyscy uczniowie wywiązali się ze swojego zadania. Wiele osób otrzymało oceny celujące. Realizując ten projekt piątoklasiści mogli się wykazać nie tylko umiejętnościami artystycznymi, plastycznymi, ale także zdolnością ciekawej narracji.

 

Skip to content