Prezentacja „Rewolucja 4.0”

W dniu 28 marca 2018r. Anna Pędziwiatr i Jolanta Adamczyk z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zaprezentowały dla uczniów klas trzecich gimnazjum prezentację „Rewolucja 4.0”. Prezentacja miała na celu przekazanie ciekawostek na temat „świata cyfryzacji” i zainteresowanie tym tematem gimnazjalistów. Przedstawione w niej informacje miały uświadomić uczniów o dynamicznym rozwoju technologicznym i jego konsekwencjach oraz o tym, że edukacja była, jest i będzie kluczem do sukcesu. Była ona skierowana głównie dla klas trzecich, by w jakiś sposób pomóc im w wyborze kierunku, z którym zwiążą swoją dalszą przyszłość. Dziewczyny prowadzące dzisiejsze zajęcia mają nadzieję, że choćby w najmniejszym stopniu ta lekcja im pomogła. Na co dzień uczą się tego w szkole, jest to dla nich ciekawe i dlatego chciały podzielić się tym z innymi. Główną inicjatorką  całego przedsięwzięcia jest Pani Małgorzata  Zadęcka – nauczycielka przedmiotów logistycznych i to dzięki niej uczniowie nabrali werwy do dzielenia się informacjami z innymi uczniami z różnych szkół. Jest to o tyle fajne, że przekazując nabytą wiedzę gimnazjalistom sami uczą się czegoś nowego od nich np. radzenia sobie w stresowych sytuacjach tj. wystąpienia przed szerokim gronem słuchaczy, więc można stwierdzić, że uczą się ucząc.

Dodaj komentarz

Skip to content