Prelekcja nt. bezpieczeństwa

19 października 2017r. uczniowie z klas 4-7 oraz z klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Policjanci na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego kom. Wiesławem Moszyńskim przeprowadzili spotkanie profilaktyczne, w trakcie którego przypominali uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy pieszy poruszający się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Podczas spotkania zostało rozdane ponad 250 kamizelek odblaskowych wśród dzieci i młodzieży. Kamizelki ufundowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Osjakowie. W okresie jesienno-zimowym kiedy dzień staje się coraz krótszy i często zmieniają się warunki atmosferyczne piesi przestają być widoczni dla kierowców. Dlatego mundurowi zachęcali młodzież, aby elementy odblaskowe nosić nie tylko tam gdzie stanowią o tym przepisy, ale w każdej sytuacji w której odblaski mogą uratować ludzkie życie.

 

Dodaj komentarz

Skip to content