Pożegnanie absolwentów 2019

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie ostatnich klas. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. Tegoroczna uroczystość jest inna od wszystkich przede wszystkim z tego powodu, że mury naszej szkoły po raz ostatni opuszczają uczniowie wygaszanego gimnazjum i po raz pierwszy od wielu lat absolwentami są uczniowie klas ósmych. 19 czerwca 2019 r. został po raz ostatni wprowadzony na halę sportową sztandar Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie, a następnie uczniowie wraz z wójtem gminy p. Jarosławem Trojanem i dyrekcją szkoły p. Hanną Kołodziej oraz p. Katarzyną Wojcieszek wyprowadzili sztandar do Izby Pamięci. W dniu dzisiejszym została również zdjęta tablica z nazwą szkoły i zastąpiono ją tablicą z nazwą: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.
Następnie uczniowie klasy VIII przekazali sztandar Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie młodszym koleżankom oraz kolegom i ślubowali godnie reprezentować naszą szkołę w przyszłości. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez p. Dyrektor Hannę Kołodziej świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom oraz pozostałym absolwentom. Były również listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców, którzy swoją pracą wspierali wychowawców w różnego rodzaju przedsięwzięciach i uroczystościach. Pani dyrektor wręczyła także tytuł „Lidera Gimnazjalisty” uczennicy Dorocie Waloch oraz tytuł „Lidera Ósmoklasisty” Julii Uryszek i Kindze Półgrabi, które uzyskały najwyższą średnią ocen w szkole na koniec roku szkolnego. Były również przyznane stypendia naukowe, stypendia sportowe, statuetki za wyjątkowe zaangażowanie i pracę na rzecz środowiska szkolnego, nagrody za 100% frekwencji, wolontariat, pracę w samorządzie szkolnym. Długo można byłoby wymieniać nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Na koniec uroczystości absolwenci przekazali „Księgę Darów” przedstawicielom klas siódmych i pożegnali nauczycieli, pracowników szkoły oraz młodszych kolegów i koleżanki montażem słowno-muzycznym. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie kwiatów dyrekcji, wychowawcom oraz nauczycielom i pozostałym pracownikom.

Skip to content