Papierowe rolki na lekcji języka polskiego

Rolki po papierze toaletowym to bezcenny materiał! Może pobudzić wyobraźnię, jest też ekologiczny i zawsze dostępny, dlatego uczniowie klas 6a i 6b wykorzystali go do wykonania kukiełek, które obrazują bohaterów „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa.
Zadaniem każdego dziecka było zaprojektowanie dwóch kukiełek na bazie wspomnianej rolki. Uczeń sam wybierał sobie postacie z lektury i dekorował rolkę zgodnie z tym, jak wyobraża sobie danego bohatera.
Dodatkowym zadaniem było omówić wykonaną przez siebie kukiełkę czyli ją scharakteryzować, a także powiedzieć z jakich materiałów została ona wykonana. Zadanie to było przeznaczone dla osób chętnych. Niektóre prace przerosły nasze oczekiwania! Dzieci były bardzo kreatywne i z dumą prezentowały swoich bohaterów podczas lekcji języka polskiego on-line.
Co ważne, taka aktywność ma też dodatkową wartość edukacyjną – może stać się wstępem do rozmów o ekologii i recyklingu.
To nietypowa forma podsumowania  lektury obowiązkowej.

Skip to content