O pięknie u przedszkolaków…

W ramach innowacji pedagogicznej „W świecie wartości” w marcu dzieci z oddziału przedszkolnego poświęciły dużo uwagi realizowaniu treści związanych z kolejną omawianą wartością – pięknem. Piękno to coś, co nas zachwyca i czyni lepszymi ludźmi, dlatego powinniśmy tej wartości poszukiwać i odkrywać ją wciąż na nowo. Choć dla każdego z nas piękno oznacza coś innego, jest to pojęcie bardzo subiektywne, to przedszkolaki wspólnie starały się odnaleźć piękno w przyrodzie, w sali zajęć, w muzyce, pracach plastycznych oraz w sobie nawzajem. Wsłuchując się w treść niezwykłych wierszy czytanych przez zaproszonego gościa – Mamę Zuzi, dzieci przekonały się jak wiele piękna otacza nas dookoła, wystarczy się tylko uważnie rozejrzeć. Sprzyjające warunki atmosferyczne pierwszych dni wiosny zachęciły do poszukiwania piękna na łonie natury, a wspólne pogadanki sprawiły, iż przedszkolakom z pewnością łatwiej będzie dostrzegać prawdziwe piękno – tak ważną wartość w naszym życiu.

Skip to content