Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

2 marca 2020 r. uczniowie klas 7-8 uczcili pamięć tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Oddziały zbrojne walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Lekcje odbyły się w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła Pamięta”. Nasi wychowankowie charakteryzowali sylwetki Żołnierzy Niezłomnych, a w trakcie zajęć warsztatowych tworzyli prezentacje i plakaty. Ponadto młodzież analizowała dostępną literaturę pod kątem wydarzeń lokalnych tj. oddziały podziemia działające na Ziemi Wieluńskiej. Na zakończenie dziewczęta z klasy 7a zaśpiewały pieśni poświęcone tej tematyce – „Rzeczpospolitej poprzysięgali” i „Ballada o rotmistrzu Pileckim”.

Skip to content