Mobilne planetarium

28 marca 2018r. chętni uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach przeprowadzonych w mobilnym planetarium. Seans multimedialny został  zrealizowany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego oraz programów komputerowych, specjalnie przygotowanych dla małych planetariów. Wszystko odbyło się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów. Zastosowanie tych nowości technicznych dało efekt prawdziwego obserwatorium lub planetarium.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć, zdobyli dużo wiadomości i ciekawostek o Układzie Słonecznym. Dowiedzieli się jak obserwować niebo, a także prowadzący przybliżyli historię kosmicznych podróży.