Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w biegach sztafetowych

7 października 2019 roku w Osjakowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” 2019/2020. Organizatorem zawodów była nasza szkoła oraz PSZS w Wieluniu i PMDKiS w Wieluniu.
Uczniowie z klas IV-VI oraz uczennice z klas VII-VIII rywalizowali na dystansie 8 x 800 metrów, a w kategorii chłopców klas VII-VIII na dystansie 8 x 1000 metrów. Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia dyplomów i pucharów dla najlepszych zespołów dokonały: Zastępca Wójta Gminy Osjaków Pani Renata Kostrzycka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Osjakowie Pani Hanna Kołodziej.
Do półfinałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w Sieradzu 15 października 2019 roku awans uzyskały dwie najlepsze szkoły z każdej kategorii wiekowej: SP Mokrsko (dwie drużyny), SP Pątnów, SP Osjaków (dwie drużyny), SP Biała i SP Nr 2 Wieluń (dwie drużyny). Młodzież rywalizować będzie z rówieśnikami z Sieradza, Łasku, Wieruszowa i Zduńskiej Woli.
Sztafeta chłopców z klas IV-VI w składzie: Olivier Barański, Antoni Janus, Tomasz Borek, Michał Kuma, Adam Stępień, Hubert Szymczak, Szymon Woźniak i Ignacy Szymański wywalczyła 1. miejsce i uzyskała awans na półfinały wojewódzkie.
Sztafeta dziewcząt z klas VII-VIII w składzie: Natalia Lipińska, Klaudia Ogrodniczak, Wiktoria Kempa, Julia Uryszek, Daria Grzesiak, Oliwia Chłodna, Nikola Nagel i Martyna Pakuła również zajęła 1. miejsce i dziewczęta pojadą na półfinały.
Natomiast 3. miejsce zajęła sztafeta chłopców z klas VII-VIII. Wystąpiła w składzie: Hubert Drzazga, Mateusz Olak, Michał Zawadzki, Franciszek Płaczek, Patryk Maruszewski, Patryk Drutowski i Filip Olejnik.
Gratulacje dla wszystkich biegaczy!

Skip to content