Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 1 października 2021 r. w Osjakowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” 2021/2022. Organizatorami zawodów była nasza szkoła, PSZS w Wieluniu oraz PMDKiS w Wieluniu.
W ramach „Igrzysk Dzieci” uczniowie rywalizowali na dystansie 6 x 800 metrów. Również dziewczęta w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” rywalizowały na dystansie 6 x 800 metrów, a chłopcy 6 x 1000 metrów. Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia dyplomów i pucharów dla najlepszych zespołów dokonała pani wicedyrektor Katarzyna Wojcieszek.
W ramach „Igrzysk Dzieci” (rocznik 2009 i młodsi) zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wywalczyli II miejsce. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Zosia Prusińska, Magdalena Kostrzewa, Nikola Marchewka, Wiktoria Tokarek, Zuzanna Krzywańska, Julia Walkowiak i Dorota Kapuścińska. Drużyna chłopców była następująca: Hubert Kostrzewa, Bartosz Osyda, Wojciech Peliński, Krzysztof Osyda, Mateusz Domagała, Bartosz Prusiński i Kacper Kopacki.
W ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” (rocznik 2007-2008) dziewczęta uplasowały się na II miejscu, natomiast chłopcy na V miejscu. Drużyna dziewcząt biegła w składzie: Aleksandra Kempa, Nikola Hanulak, Oliwia Olewińska, Julia Podgórniak, Marzena Stępień, Wiktoria Czyż i Anna Gruszczyńska.
Trzy drużyny z naszej szkoły, które znalazły się na drugich miejscach, uzyskały awans na półfinały wojewódzkie, które odbędą się w Sieradzu. Gratulacje dla wszystkich!

Skip to content