Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” – marzec

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie przyłączyła się do wykonania zadań II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego 'Piękna Nasza Polska Cała”. Klasy Ib, IIa oraz III zrealizowały zajęcia dotyczące historii naszej szkoły. „Moje szkoła – dawniej i dziś” – to jedno z zadań w projekcie. Prawie sześćdziesięcioletnią działalność placówki dzieci mogły zobaczyć oglądając stare kroniki szkolne oraz podczas prezentacji multimedialnej. Były zdziwione, że szkoła kiedyś nie wyglądała tak, jak obecnie. Niektóre z nich na zdjęciach odnalazły swoich rodziców. Szczególnie zainteresowane były zdjęciami, na których zobaczyły swoje Panie w nieco „młodszej odsłonie” . Zrealizowaliśmy również zadanie polegające na zorganizowaniu spotkania z przedstawicielami rzadko spotykanych zawodów. Zaprosiliśmy do naszej szkoły pszczelarza – osobę wykonującą zawód niewątpliwie ważny i coraz rzadziej spotykany. Pan Edward Bator przybliżył nam etapy rozwoju pszczół i ciekawostki z życia małych owadów. Zdradził również wiele tajemnic z pszczelego ula. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały plastry miodu i wosk pszczeli. Na zakończenie pszczelarz podkreślił walory zdrowotne miodu, a dzieci miały okazje spróbować pysznego „wyrobu pszczół”. Jako kolejne zadanie uczniowie wykonali piękne grupowe prace plastyczne „Polska wiosna” .

Skip to content