Lekcja europejska dla klas czwartych

16 listopada 2017r. uczniowie klas czwartych z naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie. Lekcja pt. „Poznajemy Unię Europejską – zwyczaje świąteczne” była przeprowadzona przez panią Małgorzatę Kociniak – dyrektora Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct oraz panią Annę Jędrzejewską – specjalistę do spraw Informacji i Promocji z Piotrkowa Trybunalskiego.
Podczas spotkania zostały przedstawione najważniejsze informacje o powstaniu Unii Europejskiej oraz o krajach członkowskich. Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie dowiedzieli się, jak obchodzone są święta w krajach Unii Europejskiej.  Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania, nie mieli problemów ze znajomością flag państwowych i różnorodności kulturowej poszczególnych krajów. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali szkolne kalendarze europejskie i materiały o UE.

Dodaj komentarz

Skip to content