Laureaci konkursów

23 czerwca 2021 r. podczas szkolnego apelu miało miejsce rozstrzygniecie szkolnych konkursów oraz wręczenie nagród i wyróżnień z konkursów, które odbywały się online.

16 czerwca 2021 r. zainteresowani uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego „English is easy”. Konkurs miał na celu sprawdzić umiejętności językowe, poszerzyć zainteresowania uczniów oraz zwiększyć motywację do nauki języka angielskiego. Test konkursowy został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego i składał się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, znajomość gramatyki, reakcji językowych oraz tworzenie krótkiej wypowiedzi pisemnej w języku angielskim. Poziom prac był bardzo wyrównany i ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maja Espinoza Tapia Bator, kl. 6c
II miejsce – Oliwia Straszak, kl. 6b, Krzysztof Warzycha, kl. 6b, Karolina Urbanik, kl. 6c
III miejsce – Oliwia Malinowska, kl. 7c
wyróżnienie – Kacper Majzer, kl. 6a, Maja Jaworska, kl. 6a
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe – gramatykę angielską, słowniki, audiobooki w języku angielskim oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim raz jeszcze gratulujemy i zachęcamy do nauki języka angielskiego. ENGLISH is really EASY!

W maju 2021 r. ogłoszony został konkurs pt. „Znani pisarze Wielkiej Brytanii”. Należało wykonać pracę, w postaci prezentacji multimedialnej i przedstawieniu brytyjskiego pisarza. Prezentacja musiała zawierać podstawowe informacje o twórcy, czyli krótki życiorys, najważniejsze dzieła literackie i odbiór wśród czytelników. Ocenie podlegała wartość merytoryczna pracy, poprawność językowa oraz oryginalny pomysł na zaprezentowanie wybranego pisarza. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Łakomska – 8a
II miejsce – Olga Barańska – 8a
III miejsce – Maja Waloszczyk – 4a
wyróżnienie – Jakub Kałuziak – 8a

Rozstrzygnięte zostały również konkursy, które zostały przeprowadzone w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej „Woda źródłem życia”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, którego celem było propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego, w szczególności podczas wypoczynku nad wodą, a także ograniczenie wypadków nad wodą. W młodszych (0-1) kategoriach wiekowych poszczególne miejsca w konkursie plastycznym zajęli:
1. Aleksandra Buk – 0b
2. Kornelia Rymaszewska – 0a
3. Martyna Czyż – 1 b
W kategorii klas 2-3 wyróżniono następujące osoby:
1. Mateusz Paprocki – 3a
2. Roża Kuster – 3b
3. Filip Siedlis – 2b
Natomiast klasy czwarte w konkursie plastyczno-technicznym „Obieg wody w przyrodzie” wykazały się ogromną kreatywnością i swoje prace wykonali na lekcjach pod okiem nauczycieli. Największą uwagę przykuły prace następujących uczniów i właśnie oni zajęli najwyższe miejsca:
Klasa 4a:
1. Maja Karczyńska
2. Patryk Przydacz
3. Zuzanna Myja
Klasa 4b:
1. Jagoda Adamiak
2. Magdalena Kostrzewa
3. Katarzyna Uryszek.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w formie grawerowanych długopisów. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Kolejny konkurs zorganizowany w ramach realizacji programu edukacji ekologicznej to konkurs plastyczno-językowy „My water album”. Konkurs był przeznaczony dla klas 2 oraz 3 i miał na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych a także rozwijanie słownictwa związanego z wodą. Uczniowie mieli za zadanie przygotować album ze stronami, z których każda przedstawiała słowo związane z wodą i ilustracje tego słowa wykonaną dowolną techniką. Wpłynęło 20 prac, a jury przyznało następujące miejsca.
I miejsce – Lena Osiewicz, kl. 3b i Marcel Wesołowski, kl. 2b
II miejsce – Zofia Prusińska, kl. 3b i Filip Siedlis, kl. 2b
III miejsce Laura Wypchło, kl. 3a i Jan Wróbel, kl. 2b Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom.
Ogłoszony został również konkurs na opowiadanie o tematyce ekologicznej pt. „Nie lej wody!”. Motywem przewodnim opowiadania miała być woda. W tym konkursie nagrodzone zostały następujące osoby:
I miejsce – Amelia Gajda – kl 8b
II miejsce – Zuzanna Łakomska – kl. 8a

Ponadto wręczono nagrody przedszkolakom za zajęcie pierwszego miejsca w Dniu Koloru Fioletowego, natomiast zwycięzcami ogólnego rankingu wszystkich Dni Koloru od września zostali uczniowie klasy 4b, gdyż zawsze wyróżniali się swym strojem na tle całej społeczności szkolnej. Gratulacje!

Pani Iwona Bereś wręczyła również nagrody dla najlepszych czytelników. Zostali nimi Amelia Bereś z kl. 2b i Kordian Nowakowski z kl. 2a.

Skip to content