Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci

Co to jest savoir-vivre?  To wiedza o tym, jak właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Nie tak łatwo jednak zostać dobrze wychowanym małym dżentelmenem, lub też dobrze wychowaną małą damą.
Uczniowie z oddziału przedszkolnego wybrali się na spektakl „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”, który zaprezentowali aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie w wieluńskim kino-teatrze „Syrena”. Przedstawienie w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z sympatycznymi bohaterami, widzowie dowiedzieli się zatem czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Niesforne rodzeństwo podpowiedziało jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać. Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego na pewno bedą zapamiętane i utrwalone dzięki lekkiej muzycznej formule spektaklu.19

Dodaj komentarz

Skip to content