Która panna dla rycerza?

Wiadomo nie od dziś, że czytanie lektur jest prawdziwą zmorą dla uczniów. Sporo wysiłku trzeba włożyć w to, by „zaprzyjaźnili się” z utworami klasyki literatury. 21 listopada 2017r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy IIB gimnazjalnej zmierzyli się z treścią „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, przygotowując prezentację Danusi Jurandówny i Jagienki ze Zgorzelic – kandydatek do serca rycerza, Zbyszka z Bogdańca. W rolę Jagienki wcieliła się Zuzanna Świat, Danusi – Alicja Borek. Trudny wybór przypadł klasowemu rycerzowi – Mateuszowi Lipińskiemu, który godnie zastępował Zbyszka z Bogdańca. Oceniane były następujące elementy zaprezentowane przez dwie grupy: przedstawienie postaci, wygląd zewnętrzny, umiejętności, cechy charakteru i usposobienie. Zaangażowanie obydwóch grup zasługuje na uznanie. Taka forma lekcji pozwoliła uczniom lepiej przyswoić treść lektury i zapoznać się twórczością Henryka Sienkiewicza.

Dodaj komentarz

Skip to content