Konkurs „Moje drzewo genealogiczne”

13 marca 2019r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu odbyło się rozstrzygnięcie dwunastej edycji konkursu „Moje Drzewo Genealogiczne”. Konkurs to zachęta do tego, aby poznawać losy własnej rodziny i odkrywać swoją tożsamość. W poszukiwaniu rodzinnych sekretów najczęściej pomagali rodzice i dziadkowie, więc tworzenie drzewa to zabawa dla całej rodziny. Laureatów wyłoniono spośród 92 prac zgłoszonych z 15 szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Nasza szkoła zaprezentowała 16 drzew genealogicznych uczniów z klasy 3a i 3b gimnazjum oraz z klasy 7a.
Dwie uczennice zostały nagrodzone i wyróżnione. II miejsce zajęła Alicja Borek z kl. 3b, a Dorota Waloch z kl. 3a otrzymała wyróżnienie. Opiekunkami konkursu były p. Iwona Nowak i p. Małgorzata Biegańska. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content