Koncert profilaktyczny

„Broń się, nie trać wiary” –  to tytuł programu o charakterze profilaktyki uzależnień, w ramach którego Piotr Lubertowicz „Lupi” – znany wokalista i gitarzysta związany z polską sceną bluesowo-rockową spotkał się 3 padziernika 2018r. z uczniami klas 6-8 i III gimnazjum naszej szkoły.
Piotr Lubertowicz – to laureat wielu festiwali muzycznych np. w Jarocinie czy Węgorzewie. Tworzył i koncertował z zespołami takimi jak: Nocna Zmiana Bluesa, Chłopcy z Placu Broni, Lady Pank. W swoim życiu przeszedł bardzo wiele i potrafił w doskonały sposób przekazać młodej publiczności swoje doświadczenia. Świadom wielu niebezpieczeństw i pokus czyhających we współczesnym świecie, zawarł głębokie przekonanie we własnej twórczości. Wiarygodność ta jest tym większa, iż stanowi zapis Jego osobistych przeżyć.
Występ Piotra Lubertowicza – to spójne dzieło mówiące o narkomanii, alkoholizmie, przemocy, pościgu za pieniądzem, stresie i samotności. W sposób naturalny i prosty przedstawił swoją drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie, by wyjść z nałogu. ,,Lupi” – to  człowiek, któremu udało się zwyciężyć, dlatego starał się uświadomić zebranych, by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia. Mówił i śpiewał o tym, jak nałóg niszczył to, co dla niego było najcenniejsze: zdrowie, rodzina, praca i wartości duchowe. Przytaczał wiele historii z życia wziętych, które pokazywały, jak chwila nieuwagi młodego człowieka, może przekreślić całe życie. Uzupełnieniem przekazu była własna muzyka na gitarze oraz aranżacje muzyków rockowych.

Dodaj komentarz

Skip to content