Klasa IIIa na zajęciach w GBP w Osjakowie

W dniu 20 grudnia klasa IIIa wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Podgórniak udała się na zajęcia do GBP w Osjakowie. Lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie przebiegała w świątecznej, bożonarodzeniowej atmosferze.
Przedświąteczny czas posłużył do tego, aby udać się w daleką podróż do Bullerbyn. Zabrała nas w to miejsce książka autorstwa Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, a konkretnie jeden z jej rozdziałów „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę” opisujący święta Bożego Narodzenia w Szwecji. Porównywaliśmy tradycje świąteczne, zastanawiając się, co łączy, a co różni Święta Bożego Narodzenia w Polsce i w Szwecji. Znaleźliśmy wiele różnic, nie brakowało także części wspólnych. Tym, co łączy nasze tradycje, z pewnością, jest wypiekanie pierniczków, ubieranie choinki czy przygotowywanie i dostarczanie prezentów.
Następnie zadaniem uczniów było wybranie najciekawszych wydarzeń rozdziału „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę” i przedstawienie ich w wersji obrazkowej na 5 kartkach. Dzieci podzielone zostały na 5 grup i z zapałem przystąpiły do wykonania prac plastycznych. Powstały piękne, malowane farbami prace, po czym odbył się quiz o tematyce świątecznej. Wreszcie nadeszła pora, aby zaprezentować prace w teatrzyku kamishibai. Każdy miał możliwość zamienić się w narratora i ożywić swoje obrazy za pomocą słów. Było barwnie i bardzo ciekawie. Na koniec zajęć uczniowie wykonali oryginalne choineczki ze wstążek.
To wspaniałe spotkanie przygotowały dla nas panie bibliotekarki – Barbara Domagała oraz Małgorzata Dawid. Dziękujemy bardzo oraz życzymy wszystkiego, co najlepsze na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz na Nowy Rok!

Dodaj komentarz

Skip to content