Klasa 1a w odwiedzinach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie

W środę 1 grudnia uczniowie klasy I a z wychowawczynią Panią Wiolettą Podgórniak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie. W ramach lekcji bibliotecznej zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Pani dyrektor Barbara Domagała przybliżyła dzieciom książki, które są przeznaczone dla nich. Wiele książek dzieci znały, o czym chętnie opowiadały. Dzięki uprzejmości pracowników biblioteki uczniowie mieli możliwość zaobserwować sposób wypożyczania książek z użyciem systemu elektronicznego. Mali czytelnicy zobaczyli, gdzie znajduje się część biblioteki przeznaczona specjalnie dla nich. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im wysłuchanie opowieści pt. „Kotki z płotka czyli od jednego do dziesięciu i z powrotem”. Podczas czytania miały za zadanie liczyć oraz rozpoznawać wszystkie pojawiające się w książeczce kotki. W czasie spotkania były też tańce oraz wesoła, wspólna zabawa. Na koniec pani bibliotekarka obdarowała dzieci kolorowymi zakładkami oraz zachęcała do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Skip to content