Jasełka Bożonarodzeniowe

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…”
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z klas 2-4, którzy wraz z chórem szkolnym przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia 2022 r. , przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się m.in. w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie uczennice z klas szóstych i ósmych zaprezentowały świąteczną piosenkę w języku angielskim pt. „Merry Christmas Everyone”.
Pani dyrektor Hanna Kołodziej podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem. Tegoroczna uroczystość została przygotowana przez panią Barbarę Pabisiak, panią Ewę Drewicz, panią Anetę Pierzynę. Do przygotowań włączyła się także pani Magdalena Betka i pani Paulina Radwańska.
Świąteczno-noworoczne życzenia dla uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i rodzin uczniów złożyła dyrektor szkoły – pani Hanna Kołodziej, Wójt Gminy Osjaków – pan Jarosław Trojan, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Edyta Tokarek oraz Radny Gminy Osjaków – pan Robert Rabenda. Wśród obecnych gości byli również: pani Renata Kostrzycka – Zastępca Wójta Gminy Osjaków, pan Zbigniew Pustkowski – Sekretarz Gminy Osjaków, pani Elżbieta Muszyńska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Osjakowie, pani Barbara Domagała – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Mirosława Kłobus – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie, rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna.

Skip to content