Jak opiekować się zwierzętami

28 lutego 2020 roku uczniowie klasy 1a, 1b, 2b i 3a uczestniczyli w interesującym spotkaniu z panią Romualdą Czyż – inspektorem Fundacji Mondo Cane w Wieluniu oraz panią Justyną Gabrycką z Lolkowej Zagrody w Osjakowie. Celem spotkania było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Razem z panią Romualdą przybyła suczka Pepsi, która od razu „skradła” serca wszystkich uczniów. Podczas spotkania uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat życia psów, kotów, a także innych zwierząt, zostali zapoznani z obowiązkami właściciela psa i kota oraz obejrzeli pokaz umiejętności Pepsi. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je należy karmić oraz jak udzielić pomocy zagubionym i krzywdzonym zwierzakom. Na zakończenie pani Justyna przeprowadziła mini-konkurs, a zwycięzcom wręczyła symboliczne nagrody. Uczniowie natomiast na ręce naszych Gości przekazali zebraną wcześniej karmę dla psów i kotów. Mamy nadzieję, że to spotkanie zostanie na długo w pamięci naszych uczniów i zaowocuje mniejszą bezdomnością zwierząt domowych w naszej gminie.
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą – Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

Skip to content