Innowacja pedagogiczna „W świecie wartości”

Mądrość to niebywale ważna wartość w życiu każdego człowieka, a wiedzieć o tym powinien już przedszkolak. Jako mądrość rozumiemy celowe przyczynianie się do dobra poprzez dokonywanie właściwych wyborów. W dokonywaniu właściwych wyborów sprzyjają natomiast refleksja, wiedza, doświadczenie, wyobraźnia oraz nasze sumienie. O tych wszystkich ważnych rzeczach dowiedziały się przedszkolaki na środowych zajęciach (24 listopada), na które zaproszono mamę Jowitki – panią Justynę. Po uważnym wysłuchaniu opowiadania, czytanego przez naszego gościa, przedszkolaki mogły swobodnie wypowiedzieć się o znanych im mądrych osobach oraz o tym, jakie cechy powinien posiadać mądry człowiek i jakich wyborów powinien dokonywać. Zabawa dydaktyczna „Zwierciadło mądrości” oraz wykonana praca plastyczna z pewnością wpłynęły na kształtowanie tej ważnej wartości.

Skip to content