Gminny Turniej Wiedzy o Straży Pożarnej

18 marca 2022 r. pod patronatem Urzędu Gminy i Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Osjakowie odbył się w naszej szkole, już po raz dziewiętnasty, Gminny Turniej Wiedzy o Straży Pożarnej „Młodzież zapobiega pożarom”, który promuje wiedzę na temat działalności służby ratowniczej – straży.
Zakres wiedzy obowiązujący uczestników jest obszerny i obejmuje m.in. przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizacje i prowadzenie akcji ratowniczej w czasie walki z pożarem, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, instalacje i urządzenia przeciwpożarowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, lasów, zbiorów, zasady ewakuacji ludzi i mienia, organizacja i zadania OSP oraz organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej w RP.
Do konkursu przystąpiło 17 uczniów (14 z SP w Osjakowie, 3 z SPSK w Czernicach), którzy do rozwiązania mieli test składający się z 25 pytań. Wszystkim uczestnikom powodzenia życzył wójt Gminy Osjaków – p. Jarosław Trojan, dyrektor – p. Hanna Kołodziej i wicedyrektor – p. Katarzyna Wojcieszek Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie. Nad prawidłowością przeprowadzenia turnieju czuwało jury w składzie:
– p. Arkadiusz Wojcieszek– Prezes ZOG ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Marian Siwiaszczyk- zastępca Prezesa ZOG ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Paweł Chodak – zastępca Prezesa ZOG ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Waldemar Jabłonka – Komendant ZOG ZOSP RP w Osjakowie
– p. Damian Sobieraj – zastępca Komendanta ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Anna Przybylska– dyrektor SPSK w Czernicach i Drobnicach,
– p. Iwona Nowak – nauczyciel SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.
– p. Dominika Wróbel- sekretarz ZOG ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Wojciech Zygmunt – pracownik Urzędu Gminy w Osjakowie.

Oto zwycięzcy w kategorii klasy VII-VIII :
I miejsce – Jacek Świat SPSK w Czernicach
II miejsce – Franciszek Zychla SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
III miejsce – Sylwia Tokarek SPSK w Czernicach

Laureaci otrzymali cenne nagrody  ufundowane przez Urząd Gminy w Osjakowie.

Skip to content