Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku w Powiatowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu organizowany był Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej. 8 listopada 2022 r. odbył się już po raz XXIV. Wzięło w nim udział 70 uczniów w kategoriach: soliści i zespoły. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas 1-3: Agnieszka, Martyna i Paulina Czyż, które wykonały wspólnie piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” oraz uczennica klasy 8c – Karolina Urbanik. Tym razem przygotowała utwór z filmu „Miasto 44”. Konkurencja wśród uczestników festiwalu była jak zawsze bardzo duża, a jury postanowiło przyznać dziewczętom – siostrom 1. miejsce. Karolina uplasowała się na 2. miejscu (w swojej kategorii wiekowej). Nagrodzone osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Po raz pierwszy laureaci poszczególnych kategorii konkursu mają możliwość wzięcia udziału w koncercie patriotycznym, który odbędzie się w wieluńskim Kino-Teatrze „Syrena” 11 listopada 2022 r. Gratulujemy serdecznie sukcesów! Brawo dziewczęta!

Skip to content