ERASMUS+

„English in Modern Times of Fluid Change – Język angielski w czasach płynnej nowoczesności”

Uczniowie oraz nauczyciele szkół partnerskich realizujących międzynarodowy projekt ERASMUS+ przygotowują się do wizyt w Portugalii oraz w Polsce. Koordynatorzy projektu są w stałym kontakcie i po kolejnym już spotkaniu online ustalili nowe terminy mobilności. 12 uczniów z klas VII oraz VIII naszej szkoły wraz z 4 nauczycielami wyruszy w 7-dniową podróż do miejscowości Cuba w Portugalii już 30 kwietnia 2022 r. Natomiast rewizyta uczniów portugalskich odbędzie się na początku czerwca 2022 r. Podczas wizyt w szkołach partnerskich uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce, poznają kulturę oraz obyczaje panujące w Portugalii, będą uczestniczyli w zajęciach w szkole partnerskiej oraz zwiedzą przepiękne miasta portugalskie tj. Evora – historyczne miasteczko wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1986 roku oraz stolicę Portugalii – Lizbonę. Dla niektórych uczniów będzie to także pierwsza wycieczka samolotem, co stanowi dodatkową atrakcję wyjazdu.
Aby bliżej poznać uczniów biorących udział w projekcie partnerzy portugalscy przygotowali krótki filmik, do obejrzenia którego serdecznie zachęcamy. Nasi uczniowie również przygotowują podobny materiał, który wkrótce zostanie wysłany do przyjaciół w Portugalii.