Egzamin na kartę rowerową

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły przystąpili do egzaminu sprawdzającego wiadomości niezbędne do uzyskania karty rowerowej. W egzaminie wzięli udział uczniowie klas IV. Dla wielu był to pierwszy tak poważny test w ich życiu. Egzamin składał się z dwóch etapów: test z wiedzy o ruchu drogowym, który uczniowie napisali już wcześniej na zajęciach techniki oraz test praktyczny, który odbył się 14 czerwca 2018r.
Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością jazdy na rowerze, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz znaków drogowych w konkretnych sytuacjach, z którymi spotkają się na drodze. Egzamin przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Wszyscy egzaminowani, pozytywnie pokonali przeszkody i tym samym stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Kolejny egzamin na kartę rowerową już  za rok.
Młodym rowerzystom serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej i rozważnej jazdy rowerem!

Dodaj komentarz

Skip to content