Dzień Misia w klasie 1a

25 listopada 2021 r. uczniowie klasy 1a poza Dniem Krawata obchodzili również Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pluszowego misia. Oglądali ciekawe filmy edukacyjne, wzbogacili wiedzę na temat różnych gatunków niedźwiedzi, ich cech charakterystycznych, warunków, w których żyją. Poznali także „misiowych” bohaterów bajek. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą słynnych misiów w literaturze, bajce, historii. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali portrety swoich misiów. Odbył się także quiz wiedzy o misiach. Na koniec zajęć powstały piękne plakaty z misiem w roli głównej. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Skip to content