Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Skąd w ogóle wywodzi się Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole dzieci świetnie się bawiąc odkrywały swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Klasa 3A przygotowała z kolorowych kropek foto-ramkę, która „wędrowała” od klasy do klasy i uczniowie klas 0-3 chętnie pozowali w niej do okolicznościowej fotografii.
Natomiast uczniowie klas starszych na lekcjach matematyki mieli m.in. za zadanie odkodować zaszyfrowane pod kolorowymi kropkami działania, a następnie obliczyć je zgodnie z kolejnością wykonywania działań.

Skip to content