Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Obchodzony jest w rocznicę powstania 14 października 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tegorocznym obchodom tego święta towarzyszyło hasło „Edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej możesz użyć, aby zmienić świat”.
Na uroczystość przybyli emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W trakcie części artystycznej uczniowie z klas IV-VIII pod kierunkiem pani Anety Pierzyny, pani Ewy Drewicz oraz pana Piotra Sarowskiego śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. W humorystyczny sposób przedstawili również zestaw rzeczy niezbędnych w pracy każdego nauczyciela oraz zapoznali wszystkich zebranych z niezwykłym „przepisem na ucznia”.
Po występach artystycznych głos zabrała dyrektor szkoły – p. Hanna Kołodziej, która podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom i ich opiekunom. Następnie złożyła najserdeczniejsze życzenia, cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy, a także wyraziła wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość okazywaną uczniom.
Na zakończenie uroczystości reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim pracownikom szkoły kwiaty i słodkie upominki.

Dodaj komentarz

Skip to content