Dobro zawsze wraca…

Uczniowie klasy 5B z wychowawcą p. Iwoną Nowak i klasy 8B z wychowawcą p. Małgorzatą Biegańską przyłączyli się w tym roku do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Od 1 do 10 grudnia zbieraliśmy dary dla rodziny potrzebującej pomocy: p. Anny i p. Piotra z dwójką synków – Kubusiem i Wiktorkiem.
Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze docierają do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.
Zgodnie z potrzebą Rodziny zebraliśmy: żywność, środki czystości odzież, zabawki i rzeczy potrzebne do wyposażenia mieszkania.
Finał akcji nastąpił 11 grudnia, kiedy to wszystkie zgromadzone dary dotarły do naszych potrzebujących.
Hasło Szlachetnej Paczki to „Lubimy ludzi”- uczniowie klasy 5B i 8B zrealizowali je w 100%.

Skip to content