„Detektywi na tropie książek” – innowacja pedagogiczna

Detektywi z klasy 1b w poszukiwaniu cennych egzemplarzy książkowych złożyli 17 listopada 2021 r. wizytę pani Barbarze Domagale, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie. Zostali przez nią serdecznie przywitani i ugoszczeni. Najpierw pani Barbara oprowadziła dzieci po bibliotece opowiadając jednocześnie o pracy bibliotekarza. Przedstawiła im również regulamin biblioteki oraz zapoznała z zasadami wypożyczania książek. Potem dzieci wysłuchały i obejrzały w teatrzyku kamishibai opowiadanie pt. „Groszki”. Na dowód, że z książką nie można się nudzić i jeszcze wiele nauczyć, po wysłuchaniu historii „Kotki z płotka czyli od jednego do dziesięciu i z powrotem” dzieci rozpoznawały wszystkie wymienione kotki w odpowiedniej kolejności. To jednak nie koniec atrakcji. Były tańce, zabawy w odgadywanie postaci z bajek oraz z użyciem chusty animacyjnej. Na pożegnanie pani Barbara obdarowała każde dziecko zakładką do książki i zaprosiła na kolejne spotkanie. Na pewno skorzystamy z zaproszenia!

Skip to content