Czterodniowa wycieczka w Sudety

W dniach 14-17 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterodniowej wycieczce w Sudety. Celem wyjazdu, który niewątpliwie udało się zrealizować był aktywny wypoczynek młodzieży na łonie natury.
Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki sprawdzili swoją kondycję w czasie wędrówek górskich po Błędnych Skałach. Ponadto zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Drugiego dnia pojechali do Czech, by tam podziwiać uroki unikalnego Skalnego Miasta – Adršpach. Trzeci dzień okazał się być niezwykle trudny dla młodzieży. Niekorzystne warunki pogodowe spowodowały, że wejście na najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżkę graniczył z cudem. Jednakże zapał uczestników wycieczki był większy, po kilku godzinach marszu stanęli na szczycie Królowej Karkonoszy. Czwartego dnia uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności manewrowe w trakcie kilkugodzinnego spływu pontonem. Trasa przebiegała przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.
Uczestnicy wycieczki nocowali w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w miejscowości uzdrowiskowej Kudowa Zdrój. Ponadto korzystali z terapii pitnej, aktywnie wypoczywali na placu zabaw oraz pływali w miejscowym basenie. Nad całością przedsięwzięcia, a nade wszystko bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwały panie: Anna Dura-Gędek, Karolina Kempa, Aneta Pierzyna.
Niewątpliwie uczniowie przeżyli fantastyczną, niezapomnianą przygodę oraz zobaczyli widoki malowane najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody.

Skip to content