Bezpieczni w czasie wakacji

16 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyły się pogadanki ze strażakiem na temat bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży podczas wakacji. Rzecznik Prasowy PPSP w Wieluniu przypomniał uczniom ważne zasady zachowania się w górach, nad rzeką, w lesie, na wsi i w mieście. Poinformował również o potencjalnych zagrożeniach pożarowych spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą.
Mamy nadzieje, że cenne rady i wskazówki udzielone przez strażaka naszym uczniom pozwolą uniknąć sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu podczas wakacji.

Natomiast 17 czerwca 2021 roku funkcjonariusze z KPP w Wieluniu i Komisariatu Policji w Osjakowie spotkali się z uczniami naszej szkoły, aby przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się na kąpielisku oraz w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, na które niewątpliwie jest więcej czasu w okresie wakacyjnym.

Wierzymy, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez uczniów i dzięki tym informacjom będą potrafili unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

 

Skip to content