Bezpieczni w czasie ferii zimowych – pogadanka

W przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych 8 lutego 2019r. odbyły się w naszej szkole spotkania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno dla uczniów klas I-V oraz dla uczniów klas starszych VI-VIII oraz gimnazjum. W spotkaniach uczestniczyli: sierż. Monika Klonowska – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, mł. asp. Krzysztof Grzelczyk – dzielnicowy Komisariatu Policji w Osjakowie oraz ogniomistrz Damian Urbański z Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Zaproszeni goście przekazali uczniom niezbędne informacje na temat zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w okresie zimowym, w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również o tym jak zachować się bezpiecznie w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała uczniom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz sposoby bezpiecznego poruszania się po drogach. Strażak zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz stosowanie czujników dymu. W czasie spotkania przekazał również informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, czy wypadku. Uczniowie przypomnieli sobie, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, policję czy pogotowie, utrwalili numery alarmowe. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz

Skip to content