Bezpieczne ferie zimowe

Kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych 8 stycznia 2020 r. odbyły się w naszej szkole spotkania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno dla uczniów klas 1-5 oraz dla uczniów klas starszych 6-8. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Zaproszeni goście przekazali uczniom niezbędne informacje na temat zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w okresie zimowym, w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również o tym jak zachować się bezpiecznie w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała uczniom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz sposoby bezpiecznego poruszania się po drogach. Strażak zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz stosowanie czujników dymu. W czasie spotkania przekazał również informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, czy wypadku. Uczniowie przypomnieli sobie, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, policję czy pogotowie, utrwalili numery alarmowe, a także zostały przypomniane podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Skip to content