Apel z okazji Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania wolności przez Naród Polski.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.
10 listopada 2021 r. społeczność szkolna świętowała odzyskanie niepodległości. Na hali sportowej miał miejsce uroczysty apel pt. „Niezwyciężona Polska Biało-Czerwona”. W niezwykłą podróż w czasie, do kawiarni „Pod Białym Orłem” zabrali nas członkowie koła teatralnego pod kierunkiem pani Karoliny Kempy, o oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod batutą pani Ewy Drewicz, natomiast wymowną dekorację wykonała pani Aneta Pierzyna.
Wspaniałym akcentem okazał się występ przedszkolaków, które w tanecznym układzie pokazały swoją miłość do Ojczyzny. Najmłodszych uczniów przygotowały ich wychowawczynie – pani Malwina Domagała i pani Agnieszka Surlej.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
W uroczystym apelu wzięli udział również nauczyciele ze szkoły w Portugalii, którzy gościli w naszej szkole w ramach projektu Erasmus+.

Skip to content