Andrzejki u przedszkolaków

26 listopada 2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie andrzejkowe dla naszych przedszkolaków. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywania oraz integracji obu grup. W andrzejkowy nastrój – w krainę czarów i wróżb wprowadziła wszystkich czarownica p. Malwina. Przytoczyła krótko historię tego święta oraz zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w następujących wróżbach: wróżenie z butów, wróżenie z kart, kostki do gry, przebijanie serc, przepowiednia w balonie oraz przelewanie wosku. Wróżki przypomniały dzieciom, że wróżby, to tylko zabawa i należy traktować je z przymrużeniem oka. Po zakończeniu wróżb na przedszkolaki czekała smaczna pizza, a w dalszej kolejności zabawa taneczna. Wspólnie spędzony wieczór przyniósł dzieciom wiele wrażeń, radości i zabawy. Było bardzo wesoło!

Skip to content