Akcja „Razem na Święta”

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wzbudzanie empatii wśród uczniów w stosunku do ludzi samotnych i starszych, a także rozwijanie więzi międzyludzkich szczególnie w trudnym okresie trwania pandemii COVID-u.
W tym celu wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zainicjowali wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych, z których zrobione zostały paczki dla jednej rodziny, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i losowej.
Wykonali również kartki świąteczne, które zostały wysłane zaprzyjaźnionym instytucjom, tj. Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowaczy w Gromadzicach.
Mamy nadzieję, że tekst świątecznych życzeń rozświetli niejedno smutne oblicze i da tym samym odrobinę nadziei i wiary w nadchodzący Nowy Rok 2022.

Skip to content